Правила безпеки при поводженні з газом

У нашій країні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.

Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.

Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах приміщень.

Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки, у результаті чого з’являється запах гнилої капусти.

Запам’ятай, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі

/Files/images/fire_help.gif

Способи виявлення витікання газу .


На око. На поверхні мильної води, якою обробляють трубу, на місці протікання газ виривається зі свистом.

На запах. Характерний запах, який виділяє газ, стає сильнішим поблизу місця протікання. Ніколи не шукайте місце протікання газу за допомогою відкритого полум’я.

/Files/images/0_49144_f17003da_XL.jpeg

Порядок дій при виявленні запаху газу:



• ні в якому разі не використовуйте сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню; не вмикайте світло та будь-які електроприлади; не користуйтесь електродзвінками квартир; не використовуйте телефони з дисковими номеронабирачами;

/Files/images/stixi-dlya-detej-pravila-pozharnoj-bezopasnosti-1.jpg


• негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними та забезпечте провітрювання приміщень, відкрийте вікна та двері;
• викличте аварійну службу газу за телефоном 104;
• організовано і без паніки виведіть людей із загазованих та сусідніх приміщень;
• з прибуттям бригади аварійної газової служби дійте за їх вказівками.

/Files/images/1301810024_6.jpg

Порядок дій у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні:


• негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;
• терміново повідомте аварійну службу газу за телефоном 104;
• негайно повідомте пожежну охорону за телефоном 101; по можливості організуйте гасіння пожежі первинними засобами пожежегасіння;
• надайте першу медичну допомогу потерпілим, за необхідності, викличте швидку медичну допомогу за телефоном 103;
• не дозволяйте входити стороннім у приміщення, де стався вибух;
• до приїзду фахівців аварійно-рятувальних служб залишіть все на своїх місцях, зберігайте обстановку на місці вибуху (пожежі).



Будьте завжди уважні при користування газом, неухильно дотримуйтесь правил експлуатації газових приладів — у цьому запорука безпеки!

Кiлькiсть переглядiв: 1462

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.